namai Reitingai Rio 2016 olimpinių komandų medalių reitingai (galutinė medalių lentelė)

Rio 2016 olimpinių komandų medalių reitingai (galutinė medalių lentelė)

Naktį iš rugpjūčio 21 į 22 dieną baigėsi 2016 metų vasaros olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija Rio. Rusijai šie žaidimai tapo labai sunkūs, galima sakyti, skandalingi. Tačiau mūsų sportininkai įveikė visus išbandymus ir medalių įskaitoje liko ketvirti. Štai kaip atrodo olimpinių medalių reitingas.

10. Australija

klcl51qwIš viso 29 apdovanojimai: 8 auksiniai, 11 sidabrinių, 10 bronzinių.

Pirmąją olimpiados dieną australai parodė geriausią rezultatą 4 x 100 metrų laisvuoju stiliumi vandens estafetėje. Moterų ketvertas pasiekė pasaulio rekordą - 3: 30.65. Tačiau iki žaidynių pabaigos išlaikyti energingą medalių tempą nepavyko, todėl tik 10 vieta.

9. Italija

b3pthk3tBendras medalių skaičius yra 28: 8 aukso, 12 sidabro, 8 bronzos.

Fabio Basile dziudo varžybose (svoris iki 66 kg) nugalėjo Pietų Korėjos atstovą. Dar vieną aukso medalį namo parsivežinėtojas Daniele Garozzo, kuris buvo laikomas autsaideriu, nes jo varžovas buvo šios disciplinos vicečempionas amerikietis Aleksandras Massialas. Ir net 4 aukso medalius italai iškovojo tokioje disciplinoje kaip šaudymas.

8. Korėja

ymjl32uzBendras medalių skaičius yra 21: 9 aukso, 3 sidabro ir 9 bronzos.

2018 metų žiemą kitos olimpinės žaidynės vyks Phjončhane (miestas Pietų Korėjoje). Šalies valdžia jau pažadėjo pašalinti kalbos barjerą, kuris neišvengiamai kyla tarp grandiozinių konkursų dalyvių. Nemažai mokslo institutų ir IT kompanijų jau dirba kuriant naujas automatinio vertimo programas.

7. Prancūzija

3unvw2toIš viso yra 42 medaliai: 10 aukso, 18 sidabro ir 14 bronzos.

Pirmą kartą nuo 1976 metų prancūzai laimėjo komandinį dresūrą (žirgų sportas). Su šia pergale siejama įdomi istorija: vienas iš finalininkų Philippe'as Rosier yra Marcelio Rosiero sūnus, kuris 1976 metais buvo tos pačios sporto šakos Prancūzijos rinktinės olimpinis čempionas.

6. Japonija

ylnjmpz3Iš viso yra 41 apdovanojimas: 12 aukso, 8 sidabro ir 21 bronzos.

Šeštą vietą medalio dešimtuke užėmė Japonijos sportininkai. Tokijo gubernatorius Yuriko Koike gavo olimpinių žaidynių vėliavą, nes 2020 m. Žaidynės vyks Japonijos sostinėje.

5. Vokietija

2j5vt5weIš viso yra 42 medaliai: 17 aukso, 10 sidabro ir 15 bronzos.

Ilgametės Rusijos varžovės sporte negalėjo aplenkti mūsų sportininkų pagal bendrą medalių skaičių. Visų pirma aukščiausio orumo apdovanojimus iškovojo: kanojininkas Sebastianas Brendelis 1000 metrų atstumu vienviečių ir dvejetų varžybose bei baidarininkai Maxas Rendschmidtas ir Markusas Grossas, 1000 metrų atstumu dvivietėse ir ketvertose varžybose.

4. Rusija

flznagyuIš viso 56 apdovanojimai, iš jų 19 aukso, 18 sidabro ir 19 bronzos.

Labai maloni staigmena buvo mūsų rankininkų aukso medalis, kuris sugebėjo įveikti favoritais laikomus norvegus ir finalinėse rungtynėse nugalėjo stipriausią Prancūzijos komandą. Tai pirmasis rankinio aukso medalis nuo 1980 m. Namų olimpiados. O garsiosios „undinės“ Natalija Iščenko ir Svetlana Romašina nešiodamos olimpiadą nešė Rusijos vėliavą.

3. Kinija

xnipgcvdIš viso 70 apdovanojimų: 26 aukso, 18 sidabro ir 26 bronzos.

Kinijai Rio olimpinės žaidynės nebuvo be nemalonių staigmenų: žaidynių organizatoriai du kartus naudojo savo šalies vėliavą su neteisingai išdėstytomis žvaigždėmis.Tai įvyko Kinijos sportininkų, o paskui ir Kinijos tinklininkių apdovanojimų ceremonijoje.

2. Jungtinė Karalystė

c2ylz1fzIš viso 67 medaliai: 27 aukso, 23 sidabro ir 17 bronzos.

Migloto Albiono gyventojai pasirodė stipriausi triatlone (pasiėmė ir auksą, ir sidabrą), 5 tūkstančių metrų distancijoje, irkluodami ketvertų ir aštuonetukų varžybose bei žirgų sporto varžybose asmeninėse varžybose.

1. JAV

mmncod1vIš viso 121 medalis: 46 aukso, 37 sidabro ir 38 bronzos

JAV komanda pirmauja 2016 m. Olimpiados 10 geriausių medalių sąraše. Tuo pačiu metu Amerikos sportininkams buvo padarytos labai keistos nuolaidos. Pavyzdžiui, apeliacinio vertinimo komisija leido JAV moterų komandai antrą kartą atlikti 4 x 100 metrų estafetės kvalifikaciją. Toks sprendimas buvo priimtas po bėgiko Allisono Felikso pareiškimo, kad varžovė ją pastūmėjo, todėl Feliksas negalėjo perduoti estafetės. Internete jau yra juokelių apie „kitą kartą atiduokite amerikiečiams visą auksą ir paleiskite juos namo“.